OSP Trybsz
Przekaż nam swój 1% podatku! Strona Główna Forum Galeria Linki Pogoda Darmowa bramka SMS20. Czerwiec 2021
Nawigacja
Przekaż nam swój 1% podatku!
Strona Główna
Historia OSP Trybsz
Zarząd OSP Trybsz
Ekipa
MDP
Sprzęt
Wezwania
Ciekawostki
Forum
Galeria
Przyjaciele
Odeszli z Naszych szeregów
Linki
Kontakt
Szukaj

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 32
Nieaktywowany Użytkownik: 42
Najnowszy Użytkownik: kazio
Ostatnio online
Prezes 1 week
klojek 4 weeks
Bodzio20698 weeks
zdzisiek406 weeks
wojtek99440 weeks
Naczelnik OSP525 weeks
Mariusz533 weeks
Piotrek12533 weeks
BigJoe547 weeks
hanka551 weeks
Kontakt z Adminem
>
Kalendarz
Polecamy
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.plOSP Jaworzno os.Stałe


OSP Stare Kurowo


Witamy !!
Witamy na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trybszu.

Przekaż nam swój 1% podatku !
Wesołego Alleluja
Wesołego AllelujaŻyczenia radosnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych rodzinnych spotkań i zadumy,
pogody ducha i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych,w tych wyjątkowym czasie pełnych niecodziennych wyzwań jakim przychodzi Nam działać z całego serca dla wszystkich druhów ,druhen oraz Waszych rodzin ,jak i Naszych drogich mieszkańców tu w kraju i za granicą oraz dla wszystkich sympatyków "Wesołego Alleluja" . a w Śmigusa Dyngusa" w tym roku tylko od domowników składa Zarząd OSP Trybsz
Apel w związku zagrożeniem -komunikaty dotyczące koronawirusa.
InfoSzanowni Państwo, w związku z ogłoszeniem w Polsce epidemii koronawirusa, prosimy aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach.Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami zachowując dystans co najmniej 2 m prosimy o nie grupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy, zostańcie w domach, to od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro ale także przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.
KG PSP wydał wytyczne dla OSP w KSRG w związku z Koronawirusem
Info
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Bartkowiak wydał wytyczne do zabezpieczenia i zakresu prowadzenia działań przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Jak podkreślono, wytyczne te są tożsame z wytycznymi obowiązującymi w Państwowej Straży Pożarnej.

Wytyczne dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do KSRG

DZIAŁANIA RATOWNICZE

1. Zabezpieczenie ochronne.
Zabezpieczenie członków OSP przy działaniach niezwiązanych
z zagrożeniem koronawirusem COVID-19, ale związanych z bezpośrednim kontaktem ratowników z osobami poszkodowanymi - podczas wykonywania medycznych działań ratowniczych:
- ubranie specjalne - komplet;
- środki ochrony indywidualnej:
- rękawiczki nitrylowe;
- maseczki jednorazowe (tzw. chirurgiczne);
- okulary / gogle ochronne (wielokrotnego użytku);
- środki dezynfekcyjne;
- worki na odpady medyczne (czerwone).

2. Zasady postępowania
Działania realizowane są zgodnie z obowiązującą taktyką działań ratowniczych z uwzględnieniem możliwości danej jednostki OSP. Bezwzględnie przy każdym kontakcie z poszkodowanym należy stosować środki ochrony indywiualnej.

DZIAŁANIA POMOCNICZE

1. Zabezpieczenie ochronne
a) Zabezpieczenie członków OSP przy realizacji zadań związanych z kwarantanną osób potencjalnie zagrożonych koronawirusem COVID-19:
- ubranie specjalne - komplet;
- środki ochrony indywidualnej:
- rękawiczki nitrylowe;
- maseczki jednorazowe (tzw. chirurgiczne);
- okulary / gogle ochronne (wielokrotnego użytku);
- środki dezynfekcyjne;
- worki na odpady (czerwone).
b) Zabezpieczenie ochronne członków OSP przy realizacji zadań związanych z bezpośrednim zagrożeniem koronawirusem COVID-19.
- ubranie kategorii III typ 3B lub 4B;
- środki ochrony indywidualnej:
- rękawiczki nitrylowe;
- maseczka twarzowa min. typu FFP2 lub FFP3;
- okulary / gogle;
- środki dezynfekcyjne;
- worki na odpady (czerwone).

ZASADY POSTĘPOWANIA

Realizacja zadań wobec osób objętych kwarantanną (osoby potencjalnie zagrożone koronawirusem COVID-19).

Ratownicy udający się pod wskazane adresy osób objętych kwarantanną, muszą być zabezpieczeni w wyposażenie opisane w części II, pkt. 1.a. Zakres realizowanych czynności powinien ograniczać się do nawiązania kontaktu słownego, bez kontaktu bezpośredniego z osobą potencjalnie zakażoną. Nie jest zalecane wchodzenie do pomieszczeń, w których przebywają osoby poddane kwarantannie. Po zakończonym działaniu należy dokonać dezynfekcji i zdjęciu rękawiczek oraz okularów ochronnych.

Do nawiązywania kontaktu z osobami objętymi kwarantanną należy wyznaczać maksymalnie 2 ratowników (zalecana jest 1 osoba).

W przypadku potrzeby nawiązania bezpośredniego kontaktu z osobą /osobami poddanymi kwarantannie należy ratowników zabezpieczyć w: ubranie kategorii III typ 3B lub 4B, maseczkę twarzową min. typu FFP2 lub FFP3.

O dalszym postępowaniu w stosunku do ratowników, u których zaistniał bezpośredni kontakt z osobami poddanymi kwarantannie decyduje Inspektor Sanitarny za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego/Miejskiego PSP.

Po zakończeniu działań strażak zdejmuje rękawiczki ochronne i maseczkę, a następnie wkłada do worka na odpady medyczne (czerwony worek). Okulary / gogle oraz ubranie ochronne, które nie zostały uszkodzone mechanicznie, należy zdezynfekować preparatem dezynfekującym na bazie alkoholu w celu ponownego użycia (dot. ubrań Tychem F).

W przypadku kontaktu ratownika z wydzielinami osób poddanych kwarantannie lub uszkodzeniu ubrania ochronnego podczas działań, dalsze postępowanie z ratownikiem i jego ubraniem określa Inspektor Sanitarny.
Zebranie sprawozdawcze za rok 2019
InfoOchotnicza Straż Pożarna Trybsz , 23.01.2020 r.
w Trybszu

ZAPROSZENIE


Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Trybszu ‚
serdecznie zaprasza wszystkich członków OSP, KDP, MDP, Radnego naszej miejscowości , Sołtysa wraz z Radą Sołecką , Zarząd Leśnej Wspólnoty Urbarialnej w Trybszu , Zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Przełom" w Trybszu oraz wszystkich zainteresowanych naszą działalnością, na zebranie sprawozdawcze za rok 2019,które odbędzie się 08.02.2020 r. (SOBOTA) o godz.19.00 w Remizie OSP Trybsz.

(Przypominamy, że obecność członków OSP, KDP, MDP jest obowiązkowa i to w mundurach wyjściowych)


P.S.
PONADTO SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA TO ZEBRANIE WSZYSTKICH KANDYDATÓW CHĘTNYCH , WSTĄPIĆ W NASZE SZEREGI CZY TO DO OSP MDP ,KDP Zapisy w dniu zebrania.


Zarząd OSP w Trybszu.
"'Na scynscie na zdrowie na to Boze Narodzynie"
ŚwiętaW dzień Bożego Narodzenia
ślemy wszystkim Wam życzenia,
niech ten Nowo Narodzony
ześle na Was łask ogromy.
By Wam wszystko pasowało,
by kłopotów było mało,
byście zawsze byli zdrowi,
by problemy były z głowy,
by się wiodło znakomicie,
by wesołe było życie!

Z całego serca życzy Zarząd OSP Trybsz dla wszystkich druhów, druhen oraz wszystkich drogich mieszkańców ,Rodaków na całym świecie oraz znajomych i nieznajomych.
Odpust parafialnyŚw.Elżbiety
NewsyZapraszamy wszystkich członków OSP seniorów jak i MDP do udziału w jutrzejszych tj.17.11.2019r głównych uroczystości ku czci Św.Elżbiety, .Zbiórka o godz. 10.30 w Remizie OSP. Z poważaniem Zarząd OSP Trybsz.
Odpust parafialny ku czci św Antoniego
InfoZapraszamy wszystkich członków seniorów jak i MDP do udziału w jutrzejszych głównych uroczystości ku czci.Św.Antoniego o godz. 11.00 .W związku z tym ,że jest to dzień roboczy prosimy o niezawodne przybycie tych, którzy maja wolne w tym dniu .Zbiórka o godz. 10.30 w Remizie OSP. .Z poważaniem Zarząd OSP Trybsz.
""Ogrywanie Moji"
NewsySzanowni druhowie tak jak na tradycję przystało w latach poprzednich weźmiemy udział w dniu 09-06-2019r będziemy "Ogrywali Moje". W związku z tym zbiórka wszystkich strażaków OSP,KDP,MDP o godz.13.00 w Remizie OSP Trybsz.Pełna mobilizacja liczy się każdy na "Ogrywanie Moji'' . Z poważaniem Zarząd OSP Trybsz.
UWAGA !!!!! DZIEŃ STRAŻAKA r w SOBOTĘ!!!!!!!!!!!!
InfoMIMO Że NIE BYŁO OGŁOSZENIA W NIEDZIELĘ.
Tradycyjnie już zapraszamy wszystkich strażaków czynnych, wspierających, MDP w mundurach wyjściowych na Mszę, św. która zostanie odprawiona w „Intencji strażaków żywych i zmarłych OSP Trybsz ”na o godz.19.00 04-05-2019r SOBOTA w dniu naszego Patrona Św.Floriana.
W związku z tym zarządzamy zbiórkę o godz. 18.30, po której przemarsz do kościoła na Mszę Św.
O ile pogoda pozwoli to po nabożeństwie tradycyjnie odbędą się posiady przy ognisku na Boisku sportowym LZS "Skałki Trybsz" albo w Remizie.

Z okazji Święta Dnia Strażaka, życzymy wszystkim Strażakom pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin. Aby Nasze święto odbywało się w spokoju i radości.
Z tej to okazji składam serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Trybszu w imieniu swoim jak i całej społeczności Trybsza za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi.
Z poważaniem Zarząd OSP Trybsz.
Badania okresowe Strażaków oraz wstępne kandydatów na strażaków
InfoWitam

W związku z planowanymi badaniami okresowymi strażaków ratowników OSP na 13 kwietnia 2019 r. tj. sobota na godzinę 17:40 dla OSP Trybsz w remizie OSP Łapsze Wyżne odpowiednio:

- 16:00 – OSP Kacwin

- 16:30 – OSP Łapsze Niżne

- 17:00 – OSP Łapsze Wyżne

- 17:20 – OSP Łapszanka

- 17:40 – OSP Trybsz

- 18:00 pozostałe jednostki OSP

a po tych jednostkach przyjadą dodatkowo inni lekarze i zostanie przeprowadzone badania kandydatów na członków OSP także i Nasi kandydaci maja się zgłosić i tez Nic nie jeść i pić na dwie godz przed badaniem.


Zbiórka w remizie OSP Trybsz o godzinie 17.00 a następnie wyjazd.
UWAGA!!!!!W związku z tymi badaniami przynajmniej dwie godziny nic nie wolno jeść ani pić .
Bardzo ważne!!!!!!!!!!!! Strażacy którzy nie przystąpią do badań lub nie przejdą tych badań NIE BĘDĄ MIEĆ PRAWA DO WYJAZDÓW DO AKCJI RATOWNICZO-GAŚNICZYCH.

Dzień Kobiet -Naszych druhen i nie tylko.Wszyskich kobiet bez wyjatku.
Info8 marca - niech to będzie dzień radosny. Życzymy dla Was dużo kwiatów, dużo wiosny. Niech Wam drogie druhny zawsze słońce świeci. Niech Wam czas radośnie leci. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet.
Życzy Zarząd OSP Trybsz i cała męska część jednostki.
Strona 2 z 22 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wspierają nas


Alarmowanie
112
Polub nas na Facebook'u!
Plub nasz profil na Facebook'u!
Zegarek ;)


Nasz adres...
Ochotnicza Straż Pożarna w Trybszu
Ul.Św.Elżbiety 82
34-442 Trybsz

Gmina: Łapsze Nizne

Powiat: nowotarski

Województwo: małopolskie

Widok na Trybsz z .... kosmosu ;)
10 Przykazań Strażaka
Na Forum
Najnowsze Tematy
Izba Tradycji OSP Tr...
Lodowisko...
Manewry, akcje!!
Zawody, zawody, zawo...
Regulamin :)
Najciekawsze Tematy
Lodowisko... [5]
Izba Tradycji OSP... [3]
Witam !! [2]
Manewry, akcje!! [0]
Zawody, zawody, z... [0]
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

zdzisiek
12/07/2013 00:50
bogus nie 08.07.2013r.ale 14.07 2013r. zaw0dy

zdzisiek
23/12/2012 00:13
wesołych świąt bożego narodzenia szczęśliwego nowego roku jak najmniej interwencji a dużo imprez zycżą druchowie z łapsz wyżnych

Bodzio206
15/05/2012 16:04
Przypominam wszystkim!! Jutro na 15:30 wszyscy w mundurach strażackich w remizie!!

zdzisiek
06/11/2011 20:52
gratulacje za zajecie drugiego i trzeciego miejsca w powiatowych zawodach pozarniczych przez druzynny mdp .oby tak dalej

klojek
16/10/2011 11:00
Zdjecia z powiatowych zawodów juz dostępne w galeri. przypomnijmy ze dziewcznyny z MDP zajęły II miejsce, chłopcy III smiley

Bodzio206
13/06/2011 10:46
https://picasaweb.google.
com/106237428603091530731
/WojewodzkiDzienStrazakaL
udzmierz2011?authkey=Gv1s
RgCOHcpqvyqPvHgAE Link do zdjęć z Ludźmierza


Bodzio206
05/06/2011 00:43
Przypominam, BUS jutro o 11:30 pod remizą!!

Naczelnik OSP
01/05/2011 22:22
Zapraszam wszystkich na MSZĘ ŚWIĘTĄ 3MAJA na 8:00.Zbiórka o7:30pod remizą

Bodzio206
24/12/2010 16:46
Wesołych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze, zdrowia i spokoju. Życzy druh Bodzio z rodzinąsmiley

Bodzio206
14/11/2010 21:26
W dziale ciekawostki dostępna jest prezentacja OSP Trybsz - sto lat minęło wiek przed nami

Archiwum
Webmaster © OSP TRYBSZ


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie